4 powody, dla których warto znać program Excel

19 grudnia 20200
4-powody-dla-ktorych-warto-znac-program-excel.jpg

Niezbędne do tego są narzędzia, które cały proces przyspieszą, zautomatyzują i ułatwią. Czy takim narzędziem jest Excel?

Pierwsza wersja programu trafiła na rynek w 1987 roku i od razu stała się hitem. Od tamtej pory był on wielokrotnie ulepszany i udoskonalany. I choć programów o podobnych funkcjach jest wiele, to właśnie ten od firmy Microsoft jest jednym z najczęściej wybieranych.

Oto 4 powody, dla których warto go znać

Excela używa co 6 człowiek na świecie

Według danych z 2016 roku, ponad 1,2 miliarda osób na świecie korzysta z programu Microsoft Excel. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że Twoi klienci, kontrahenci, współpracownicy również się nim posługują. Uniwersalny format i standard przetwarzania danych gwarantuje, że wysyłane raporty czy analizy będą bez problemu zrozumiane przez zdecydowaną większość pracowników z firm na całym świecie.

Excel poprawia jakość pracy

Excel jest szeroko rozpowszechnionym programem, którego opcje znajdują zastosowanie w szerokim kręgu branż. Niektóre z nich wręcz wymagają obsługi tego programu, by swobodnie pracować. Podniesienie umiejętności pracowników w zakresie Excela jest więc pewną inwestycją, która poprawia ich jakość pracy – a co za tym idzie – wydajność. Niejednokrotnie zdarza się przecież, że użytkownicy nie znając właściwego polecenia tracą czas na szukanie go w internecie, lub próbują wykonać pracę dłuższą, okrężną drogą. Mając odpowiednie narzędzie w ręku, wystarczy pokazać mniej doświadczonym użytkownikom jak wykorzystać je do własnych potrzeb.

Excel jest przydatny w wielu zawodach

Choć kojarzy się głównie z księgowością, jego zastosowanie znacznie wykracza poza branże związane wyłącznie z finansami. Excel to prawa ręka każdego analityka. Bez niego wykonanie obliczeń, czy zestawień i bilansów byłoby niemożliwe. W dziale HR Excel pomoże policzyć godziny pracy i dni urlopu. Jego uniwersalność przyda się również w pracy sekretarki.

Wykorzystywany jest na stanowiskach związanych ze sprzedażą, kontrolą zamówień czy stanów magazynowych, a także w szeroko pojętym marketingu. Tu sprawdzi się przy wszelkiego rodzaju analizie danych, przygotowywaniu zestawień, czy obróbce dużej listy pozycji. Agencje social media wykorzystują go jako narzędzie to tworzenia harmonogramów postów, które wysyłane są do akceptacji klienta w wygodnej, przejrzystej formie.

 

Excel ułatwia prezentację dużej ilości danych

Przy dużej ilości danych sporym wyzwaniem jest ich klarowne przedstawienie. W takim przypadku lepiej sprawdzają się prezentacje graficzne, ponieważ bodźce wizualne łatwiej przyswoić i zapamiętać. Excel daje bardzo dużo możliwości przedstawienia danych w sposób obrazowy np. na infografice, tabeli czy różnego rodzaju wykresach – począwszy od prostych kolumnowych i kołowych, przez bardziej złożone wykresy radarowe i kombi, aż po wykresy 3D. Wprowadzane systematycznie aktualizacje programu wzbogacają go o jeszcze bardziej zaawansowane mechanizmy, pozwalające na tworzenie profesjonalnych materiałów informacyjnych.

Znajomość programu Excel – nie atut, a obowiązek

Znajomość programu Excel nie jest już tylko dodatkowym atutem, a obowiązkową umiejętnością. Prawie każdy, bez względu na branżę pracuje w Excelu. Czasem wystarczy tylko podstawowa znajomość jego funkcji. Jednak w przypadku niektórych zawodów konieczne jest posługiwanie się programem w bardziej zaawansowanej wersji. Wówczas idealnym rozwiązaniem są kursy z Excela. Prowadzone są na różnym poziomie zaawansowania i w różnych formach, dostępne zarówno w wersji stacjonarnej jak i online.  

Szkolenia Excel w Lublinie

Szkolenia z Excela stanowią ważną część oferty naszego biura. Kierujemy je zarówno do osób, które nie miały dotąd żadnej styczności z programem, jak i do tych, które chcą poszerzyć posiadane umiejętności. Jesteśmy elastyczni i dostosowujemy się do oczekiwań kursantów. Zawsze jednak stawiamy przede wszystkim na praktyczne ćwiczenia, dające solidne przygotowanie do efektywnego korzystania z programu.

Nasze szkolenia z Excela realizujemy stacjonarnie, w Lublinie.

Jeśli chcesz poznać możliwości programu by efektywnie korzystać z niego w pracy lub w domu, lub chcesz poszerzyć dotychczasową wiedzę zapraszamy do kontaktu.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *