Wirtualne biuro w Lublinie – wady i zalety

12 października 20220
wirtualne-biuro-inplus-w-lublinie.jpg

Virtual Office czyli wirtualne biuro to rozwiązanie, które staje się niezwykle modne i coraz chętniej wykorzystywane. Ten rodzaj usługi, polegający na outsourcingu powierzchni biurowej, jest ciekawą alternatywą dla rejestracji firmy pod adresem domowym. Choć polskie prawo nie nakłada na przedsiębiorców obowiązku posiadania dedykowanej przestrzeni biurowej, to ze względów wizerunkowych warto posiadać profesjonalny adres, nawet jeśli fizycznie się tam nie bywa. Biuro wirtualne jest też idealnym rozwiązaniem dla rozwijającego się dynamicznie rynku freelancingu w Polsce. Sprawdźmy jakie zalety i wady posiada takie rozwiązanie. 

Wirtualne biuro w Lublinie zalety

Prestiżowa lokalizacja

Firma mająca siedzibę w atrakcyjnej lokalizacji to duży atut wizerunkowy. Niestety, wynajęcie biura w centrum miasta to spore koszty, na które nie każdy może sobie pozwolić. Zwłaszcza początkujące firmy, które dopiero wchodzą na rynek, mogą mieć problem z kosztami wynajęcia biura w prestiżowej lokalizacji. Wówczas biuro wirtualne w Lublinie będzie idealnym rozwiązaniem. 

Optymalizacja kosztów

Usługa wirtualnego biura to znacznie tańsza opcja niż wynajęcia biura w centrum miasta. W podstawowym pakiecie, obejmującym wirtualny adres, odbieranie korespondencji i przesyłek kurierskich, koszty wyniosłyby zaledwie 89 zł netto za miesiąc. Stawka zależy oczywiście od lokalizacji, ale jeśli chodzi o wirtualne biuro w Lublinie to ceny prezentują się właśnie na takim pozimie. Nawet wybierając najwyższy pakiet, jego cena będzie nieporównywalnie niższa niż czynsz za wynajęcie lokalu w atrakcyjnej części miasta. Na plus działa również fakt, że wszystkie wydatki poniesione na biuro wirtualne, przedsiębiorca może w całości wpisać do kosztów uzyskania przychodu, co wpłynie na obniżenie podatku dochodowego. To zdecydowana przewaga wirtualnego biura nad pracą w domu, która takiej możliwości odliczenia nie daje. Jeśli pokój jest wykorzystywany w celach prywatnych, a oprócz tego jest miejscem prowadzenia działalności gospodarczej, wydatki związane z posiadaniem tego pomieszczenia mają charakter prywatny i nie mogą być traktowane jako koszty uzyskania przychodów. 

Oszczędność w zakupie wyposażenia

Wybierając wirtualne biuro w Lublinie nie trzeba martwić się o jego wyposażenie. Zakup biurka, fotela obrotowego, drukarki czy innych sprzętów, to duże koszty, które mogą znacząco uszczuplić budżet przedsiębiorcy. 

Dodatkowe usługi i wsparcie

Ogromną zaletą wirtualnego biura jest możliwość skorzystania z dodatkowych opcji. Poza adresem w prestiżowej lokalizacji w pakiecie można otrzymać wsparcie w zakresie odbierania telefonów, obsługi korespondencji, drukowania, skanowania i kserowania dokumentacji oraz jej wysyłanie na wskazany adres. Niektóre biura oferują również możliwość przechowywania i archiwizacji dokumentów, ich odbiór bądź dostarczanie do klientów, załatwianie spraw urzędowych czy windykację. Takie rozwiązanie to ogromna wygoda, która pozwoli przedsiębiorcy zaoszczędzić masę czasu. 

Wirtualne biuro w Lublinie – wady 

Jeśli zastanawiasz się czy wirtualne biuro w Lublinie to rozwiązanie dla Ciebie, sprawdź jakie mogą wiązać się z tym wyzwania. 

Utrudnione przekazywanie informacji 

Czas przekazywania informacji czy korespondencji może być nieco wydłużony. Może to być problematyczne, zwłaszcza w sytuacjach gdy Klienci bądź kontrahenci oczekują błyskawicznej odpowiedzi. Oczywiście dużo zależy od indywidualnych ustaleń z biurem i można dopytać o możliwość natychmiastowego powiadamiania o korespondencji, przychodzącej do firmy. 

Określone godziny pracy wirtualnego biura

Przy takiej współpracy raczej odpada możliwość zorganizowania spotkania o niestandardowej porze czy korzystania z biura późnym wieczorem lub nocą. Aczkolwiek to również jest kwestią indywidualnych ustaleń z biurem. Część przedsiębiorców w ogóle nie potrzebuje takiej opcji, więc nie będzie to dla nich żadne ograniczenie. 

Ryzyko wprowadzenia niekorzystnych zmian w przepisach

Choć jest ono niewielkie, warto mieć świadomość, że prawo może się zmienić. Aktualnie przepisy nie nakładają na przedsiębiorcę obowiązku prowadzenia działalności w miejscu rejestracji, jednak nikt nie może na 100% zagwarantować, że to się nie zmieni. Na ten moment nic nie wskazuje na to, by takie zmiany miały być wprowadzone, a nawet jeśli nie stanie się to z dnia na dzień. Przedsiębiorcy na pewno będą mieli czas, by przystosować się do nowej sytuacji. 

Wirtualny adres, a urząd skarbowy

Wybierając adres dla swojej firmy trzeba pamiętać o tym, że jest on ściśle powiązany z przynależnością do konkretnego urzędu skarbowego. Wiąże się to z tym, że dokumenty trzeba będzie dostarczyć do właściwej placówki US, pod która podlega adres wirtualnego biura w Lublinie. Ma to znaczenie, jeśli urząd jest oddalony na znaczną odległość od miejsca zamieszkania. Wówczas trzeba poświęcić więcej czasu na dostarczenie niezbędnej dokumentacji. 

Podejrzliwi urzędnicy

Mimo, że wirtualne biuro jest usługą całkowicie legalną, z jakiś powodów urzędnicy są w stosunku do nich wyjątkowo podejrzliwi. Pojawia się więc możliwość kontroli urzędników skarbowych lub ZUS. Ale na takie kontrole muszą być przygotowani również przedsiębiorcy mający tradycyjne siedziby. Poza tym jeśli prowadzisz swoją działalność zgodnie z prawem – nie masz się czego obawiać. 

Obietnice, a rzeczywistość

Opóźnienia w przekazywaniu korespondencji i dokumentów, niekompetencja pracowników, zbyt wolne odsyłanie skanów – to częste problemy z wirtualnym biurem, które mogą mocno utrudnić sprawne prowadzenie firmy. Dlatego przy podejmowaniu decyzji kluczowy jest wybór odpowiedniego podmiotu świadczącego usługi outsourcingu biura. 

InPlus – usługa wirtualnego biura w Lublinie

Ze względu na zmieniający się stale rynek pracy i potrzeby przedsiębiorców, zdecydowaliśmy się na uruchomienie usługo wirtualnego biura w Lublinie. Dla naszych Klientów przygotowaliśmy trzy pakiety cenowe, tak by każdy mógł dopasować je do swoich oczekiwań i możliwości finansowych. Takie rozwiązanie polecamy zwłaszcza tym przedsiębiorcą, którzy chcą minimalizować koszty prowadzenie biznesu i ograniczyć czas związany z obiegiem dokumentacji czy korespondencji. Szczegóły naszej oferty znajdują się pod adresem https://inplus.lublin.pl/oferta/wirtualne-biuro-w-lublinie/

Gorąco zachęcamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *