Wirtualne biuro dla freelancera – w jakich sytuacjach i dlaczego warto? - InPlus

14 stycznia 20220
skrzynki-pocztowe-wirtualne-biuro-wirtualny-adres.jpg

Pandemia covid-19 tylko przyspieszyła to, co było nieuniknione. Rozwój pracy zdalnej, freelancingu i outsourcingu usług sprawiły, że idea coworkingu i posiadania wirtualnego biura staje się coraz popularniejsza. Sprawdź czy to dobre rozwiązanie również dla Ciebie!

W naszych ostatnich artykułach wyjaśniliśmy co to jest wirtualne biuro, jak ono działa i ile kosztuje wirtualny adres. Jeżeli chcesz wiedzieć w jakich sytuacjach freelancerom przyda się biuro wirtualne – przeczytaj ten artykuł. Dowiesz się z niego:   

  • jak obecnie wygląda rynek freelancingu w Polsce,
  • kiedy warto skorzystać z wirtualnego adresu,
  • jakie zalety ma wirtualne biuro dla freelancera.

Freelancing w Polsce i na świecie – raport 2021

Z raportu „Freelancing w Polsce i na świecie 2021” wynika, że rynek freelancingu w Polsce z roku na rok dynamicznie rośnie. Obecnie w naszym kraju pracuje już ponad 270 tysięcy wolnych strzelców. W ciągu ostatnich dwóch lat praca zdalna z przywileju dostępnego dla wybranych, stała się powszechną praktyką. Pandemia, ale także zmiana w sposobie myślenia i podejścia do pracy, zarówno u pracodawców, jak i pracowników wpływa na coraz większą popularność freelancingu i outsourcingu usług. 

Wolni strzelcy najczęściej i najchętniej zajmują się copywritingiem i social mediami, grafiką, wykonywaniem stron i sklepów internetowych, fotografią oraz tworzeniem wideo i animacji, programowaniem i działalnością w branży IT, a także tłumaczeniami. 

Jak wynika z raportu, przeszło 90% freelancerów pracuje w domu. Zdalna praca, przy swoich niewątpliwych zaletach, może jednak powodować pewne niedogodności. Obok uniknięcia codziennych dojazdów do biura, które często wiążą się z długim staniem w korkach, brak posiadania adresu stacjonarnego dla swojej firmy czy możliwości spotkania się z klientami w profesjonalnym biurze niektórych może od pracy na własny rachunek skutecznie zniechęcać. 

Pracujesz w domu? Znajdź wirtualny adres firmy

Posiadanie biura wirtualnego w centrum miasta, często w nowoczesnym biurowcu uwiarygadnia Twoją firmę w oczach klientów. Nie dość, że pozwoli na posiadanie wirtualnego adresu firmy do celów rejestracyjnych, korespondencyjnych, marketingowych to umożliwi także outsourcing obsługi administracyjnej czy finansowej. Zyskasz prestiżowy adres przy niewielkich kosztach. A co najważniejsze, także dostęp do pomieszczenia biurowego zawsze wtedy, gdy tego potrzebujesz. Wirtualne biuro to odskocznia i alternatywa dla pracy z domu czy głośnej kawiarni, ale także miejsce z profesjonalnym zapleczem na spotkanie z klientem, przeprowadzenie szkolenia czy rozmowy rekrutacyjnej. 

Wirtualny adres do korespondencji w Lublinie dla początkujących i pracujących zdalnie

 Przy dzisiejszej niepewnej sytuacji gospodarczej, ale także dynamicznie zmieniających się cenach wynajmu powierzchni biurowych w dużych miastach, inwestycja w wynajem biura stacjonarnego nie zawsze jest dobrym pomysłem. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z pracą na własny rachunek, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – nie musisz rejestrować firmy pod adresem domowym ani wynajmować dużego lokalu biurowego do prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej. Wystarczy Ci wirtualny adres firmy

Wirtualne biuro świetnie sprawdzi się także w sytuacji, gdy zatrudniasz już kilku pracowników, ale wasza współpraca odbywa się zdalnie. Skoro na co dzień komunikujecie się przez internet i wystarczy wam sporadyczny kontakt ‘face to face’, wybierając tani wirtualny adres optymalizujesz koszty prowadzenia działalności.

Tanie wirtualne biuro w Lublinie dla freelancerów obieżyświatów

Prowadzisz działalność w Polsce, ale na co dzień większość czasu spędzasz za granicą. W końcu dla wielu osób praca na własny rachunek to właśnie sposób na osiągnięcie życiowej wolności i możliwość podróżowania i mieszkania w różnych miejscach na świecie. Wynajmując wirtualne biuro, możesz zlecić firmie zewnętrznej odbieranie korespondencji, załatwianie bieżących spaw administracyjnych czy finansowych, ale także odbieranie telefonów w imieniu firmy, nawet w obcym języku. A w razie potrzeby pod wirtualnym adresem wynajmiesz biuro lub biurko na godziny.

Na co dzień działasz w Krakowie, ale planujesz rozszerzenie działalności i poszukiwanie nowych klientów w Lublinie? Wiesz, że już samo posiadanie adresu w lubelskim biurze, bez konieczności zatrudnienia nowych pracowników może skutecznie przekonać do Ciebie lokalnych klientów i uwiarygodni Twoją firmę w ich oczach? Aby to zrobić, wystarczy wykupić usługę wirtualnego biura w Lublinie – sprawdź naszą ofertę i zobacz jakie to proste!

Wirtualny adres firmy dla zoptymalizowania kosztów

W trudnym czasie pandemii COVID-19 wiele firm boryka się z gorszą sytuacją finansową. Niepewność, gorsze perspektywy rozwoju, nagły odpływ części klientów może sprawić, że część freelancerów będzie ograniczać koszty lub – ze względów bezpieczeństwa – po prostu pracować w domu. Niezależnie od przyjętej strategii, posiadanie wirtualnego biura z outsourcingiem części prac biurowo – administracyjnych może okazać się strzałem w dziesiątkę. Zwłaszcza, że w In Plus proponujemy taką usługę już od 59 zł miesięcznie. Zakres współpracy dopasowujemy za każdym razem do indywidualnych oczekiwań i możliwości finansowych. Sprawdź nas!


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *