Wirtualne biuro - co to jest? - InPlus

19 lipca 20211
wirtualne-biuro-co-to-jest.jpg

Z angielskiego zwane “Virtual office” – jest to usługa pozwalająca na powierzenie obowiązków biurowych firmie zewnętrznej. Pozwala to na ograniczenie kosztów związanych z wynajmowaniem lokalu, lub przestrzeni biurowej. Jeśli prowadzisz firmę samodzielnie i nie potrzebujesz dodatkowej przestrzeni, oprócz tej posiadanej w domu, albo potrzebujesz jej sporadycznie – warto rozważyć skorzystanie z tego typu rozwiązania.

Dla kogo wirtualne biuro InPlus w Lublinie?

 

Usługa wirtualnego biura jest skierowana do firm, które potrzebują skorzystać z adresu firmowego, ale nie posiadają własnego biura np. z powodu, przedstawionego powyżej. Poniżej w skrócie przedstawimy możliwości jakie daje wirtualne biuro w Lublinie InPlus.

Adres firmowy

Nasza oferta wirtualnego biura w Lublinie, może okazać się doskonałym wyjściem dla firm potrzebujących adresu biurowego w celach rejestracyjnych, korespondencyjnych, lub marketingowych. Ponadto zajmujemy się również odbiorem, przygotowaniem i wysyłką korespondencji oraz przesyłek kurierskich. Informujemy o odbiorze korespondencji, skanujemy ją, a następnie przekazujemy zawartość na wskazany adres mailowy, a oryginalne pisma zachowujemy w naszym archiwum.

W ten sposób, cała korespondencja trafi na adres firmy, następnie do jej właściciela w formie elektronicznej, a dodatkowo można mieć pewność, że oryginały tych pism zawsze znajdziemy zarchiwizowane w jednym, konkretnym miejscu. Ten sposób pozwala zaoszczędzić znaczną część środków, które trzeba by było wydać na biuro, które i tak większość czasu stało by puste.

Pomieszczenie biurowe

Jeśli w Twojej pracy sporadycznie potrzebujesz pomieszczenia biurowego, to jasne, że nie ma potrzeby ponosić kosztów wynajmu lokalu na stałe. Koszty stałego wynajmu  mogą wahać się w granicach od około 400 do nawet 4000 zł za miesiąc. Do tego dochodzi koszt wyposażenia i koszty obsługi dla pracowników administracyjnych. Oczywiście na cenę lokalu będzie miał wpływ standard, lokalizacja i metraż. Jednakże jeśli potrzebujesz standardowej przestrzeni biurowej, która posłuży jedynie raz na jakiś czas, na przykład do zorganizowania spotkania w Lublinie, to usługa wirtualnego biura może okazać się strzałem w 10!

Wirtualne biuro – jakie zawody?

Wirtualne biuro w Lublinie będzie doskonałą opcją dla wielu różnych firm. W szczególności jeśli w powyższych punktach możesz pomyśleć, że piszemy właśnie o Twoim biznesie i jego potrzebach. Wśród licznego grona możemy wymienić kilka zawodów i osób, które najczęściej korzystają z takich usług:

 • freelancerzy,
 • headhunterzy,
 • osób pracujących zdalnie, lub przebywają poza krajem i potrzebują polskiego adresu,
 • copywriterzy,
 • osoby zaczynające swój biznes (start-upy).

Dodatkowe benefity Wirtualnego biura w Lublinie

Dodatkowo można skorzystać z mnogości opcji, na jakie pozwala wirtualne biuro InPLUS. Zaczynając od załatwiania spraw urzędowych na zlecenie klienta, przez przygotowywanie paczek przelewów, wystawiania faktur (lub udostępnienie programu do wystawiania faktur) i ich wysyłka do klientów przedsiębiorstwa, na windykacji miękkiej kończąc. Taki zestaw możliwości pomaga zaoszczędzić sporo czasu, który można poświęcić na dalszy rozwój swojej firmy.

Czy wirtualne biuro jest legalne?

Tak, usługi wirtualnego biura są jak najbardziej legalne. W 2014 roku Naczelny Sąd Administracyjny wydał stosowne orzeczenie (II FSK 3549/13), w którym jest mowa:

 (…) w obecnych realiach obrotu gospodarczego, przy uwzględnieniu współczesnych technologii, czynności zarządcze i działalność gospodarcza są i mogą być prowadzone w dowolnym miejscu, także przy wykorzystaniu tzw. biur wirtualnych czy biur coworking (dzielonych).

Wynika z tego, że odpowiednia umowa na wynajem biura wirtualnego pozwala całkowicie legalnie korzystać z oferowanych przez nie usług.

Podsumowując – InPLUS Wirtualne biuro w Lublinie

Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które rozpoczynają swój biznes. Pozwala to znacznie ograniczyć początkowe wydatki, zapewni obsługę i pozwoli skupić się na pracy. Dla osób, które już prowadzą działalność, ale chcą ograniczyć koszty, lub dla tych, którzy nie potrzebują na co dzień przestrzeni biurowej, ale też nie chcą podawać adresu domowego przy dodawaniu swojego wpisu do CEIDG (Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej).
Z pełną listą możliwości można zapoznać się na stronie naszej oferty.  Jeśli jednak nie znajdą Państwo odpowiedniej pozycji, lub pojawią się jakiekolwiek pytania – zapraszamy do kontaktu.

Prowadź swoją działalność pod Lubelskim adresem wirtualnego biura! Zmniejsz koszty i obowiązki i zacznij rozwijać swój biznes!


One comment

 • shan

  18 października 2021 at 15:02

  Wirtualne biuro jest świetnym rozwiązaniem w szczególności w czasach covida zostało to udowodnione. Jak wygodne rozwiązanie to jest.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *