Jak działa profesjonalne biuro rachunkowe?

13 listopada 20170
jak-dziala-profesjonalne-biuro-rachunkowe.jpg

Właścicielom firm zależy na tym, by ich interesy prosperowały znakomicie. Osiągnięcie takiego celu wymaga pracy. W natłoku obowiązków związanych z praktyczną stroną funkcjonowania przedsiębiorstwa trudno znaleźć czas na kontrolowanie spraw rachunkowo-księgowych – tym bardziej, że stale pojawiają się nowe regulacje prawne, które należy uwzględniać przy dokonywaniu rozliczeń.

Korzystanie z usług profesjonalnego biura rachunkowego wiąże się z oszczędnością czasu, który  można przeznaczyć na działania sprzyjające rozwojowi własnej firmy. Najważniejsza korzyść, jaka wynika ze współpracy z biurem, to uzasadnione przeświadczenie, że dokumentacja księgowa jest prowadzona wzorowo. Chcąc zyskać pewność, że oddają Państwo swoje sprawy w ręce wykwalifikowanych fachowców, warto dowiedzieć się, jak działa profesjonalne biuro rachunkowe.

Na co zwracać uwagę, wybierając biuro rachunkowe?

Aby stwierdzić, że konkretne biuro spełni nasze oczekiwania, możemy zweryfikować, czy uzyskało licencję na prowadzenie ksiąg rachunkowych. Odpowiedni certyfikat księgowy jest wydawany przez Ministerstwo Finansów. Wykaz osób, które posiadają uprawnienia, można znaleźć na stronie internetowej ministerstwa: http://www.mf.gov.pl/ministerstwo-finansow/dzialalnosc/egzaminy-zawodowe/certyfikat-ksiegowy/wykaz-osob-posiadajacych-certyfikat-ksiegowy. Zgodnie z polskim prawem zdobycie certyfikatu nie jest warunkiem, który należy spełnić, aby w pełni legalnie świadczyć usługi księgowe. W obliczu tego faktu posiadanie uprawnień wydaje się mieć jeszcze większą wartość.

Profesjonalne biuro rachunkowe – to również takie, które posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Dlaczego wykupienie polisy jest ważne? Gdyby księgowemu zdarzyło się popełnić błąd, mamy pewność uzyskania odszkodowania. Istotnym aspektem, który warto rozważyć przed wyborem biura rachunkowego, jest zakres usług. Dobrze, gdy w ofercie znajdują się również działania dotyczące wsparcia biznesu, czyli np. doradztwo personalne, a także analizy i szkolenia. W przypadku małych i średnich firm dodatkowe usługi są niezwykle istotne.

Chcąc określić, czy dane biuro rachunkowe cechuje się profesjonalizmem, możemy przyjrzeć się wartościom, zgodnie z którymi postępują pracownicy. Prawdziwy fachowiec stawia w swojej pracy na ciągły rozwój, który polega m.in. na nabywaniu nowych kompetencji i monitorowaniu zmian, jakie zachodzą w prawie. Bardzo ważne jest również poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań, za sprawą których można coraz sprawniej spełniać oczekiwania Klientów. Liczy się także doświadczenie. Dzięki praktyce księgowy sprawnie i pewnie porusza się w gąszczu przepisów.

W kwestiach związanych z finansami istotną rolę odgrywa zaufanie. Otwarta komunikacja i relacjonowanie poczynań biura – dzięki nim Klient zyskuje pewność, że powierzył swoje sprawy fachowcom. Biuro rachunkowe, oprócz profesjonalnej obsługi księgowej, powinno oferować również lojalność. Uczciwe postępowanie pracowników sprzyja budowaniu zaufania. Co ważne, rzetelne biuro wykazuje gotowość do poszerzania i modyfikowania oferty. Podejmowanie podobnych działań ma na celu zapewnienie Klientom maksimum satysfakcji. W kwestiach związanych z księgowością liczą się również wartości takie jak terminowość i skrupulatność. Najważniejszym zadaniem, a nawet misją, jaką wypełnia biuro rachunkowe, jest tworzenie warunków, które sprzyjają rozwojowi firmy Klienta. Na sukces przedsiębiorstwa składa się wiele czynników – profesjonalna obsługa księgowa jest jednym z ważniejszych składowych zaistnienia i zbudowania silnej pozycji na rynku.

Biuro Rachunkowe In Plus – dodatkowe udogodnienia dla Klientów

Czy In Plus to profesjonalne biuro rachunkowe? Dokładamy wszelkich starań, aby zasługiwać na tak zaszczytne miano. W swojej pracy kierujemy się wartościami takimi jak: skuteczne wykorzystywanie wiedzy, jaką posiadamy, innowacyjność, partnerstwo, lojalność, użyteczność i skrupulatność.

Dokumenty w wersji elektronicznej

Oferujemy Państwu liczne udogodnienia, a wśród nich np. dostarczanie dokumentów w wersji elektronicznej. Nie chodzi o kopie przesłane np. w postaci zdjęć, ale o oryginalnie wygenerowane pliki. Fachowość usługodawcy przejawia się na wielu płaszczyznach – dokładamy wszelkich starań, by stać się profesjonalistami w każdym calu.

Liczne możliwości kontaktu

Mamy świadomość, że nasi Klienci każdego dnia mierzą się z natłokiem obowiązków, dlatego oferujemy udogodnienia stanowiące wyraźną oszczędność czasu. Mogą Państwo kontaktować się z nami nie tylko osobiście, telefonicznie czy mailowo. Oferujemy również inne, nowoczesne kanały komunikacji, takie jak np. Social Media. Prowadzimy swój Fan Page i systematycznie zapoznajemy się z treścią wiadomości, jakie otrzymujemy. Jesteśmy dostępni również na platformie Google +. Z opiniami na temat naszej działalności mogą Państwo zapoznać się w Internecie. Staramy się pracować w taki sposób, by nasi Klienci czuli się komfortowo i bezpiecznie. Do naszej pracy podchodzimy transparentnie. Cierpliwie wyjaśniamy zawiłości prawne, a w razie wątpliwości szukamy odpowiedzi w sprawdzonych źródłach. Mamy świadomość, że ciąży na nas duża odpowiedzialność, dlatego bardzo poważnie traktujemy swoje obowiązki. Przykładamy dużą wagę do tego, by pozostawać z Państwem w stałym kontakcie. Chcąc zagwarantować naszym Klientom poczucie bezpieczeństwa, na bieżąco informujemy o ważnych sprawach i sprawnie odpowiadamy na pytania.

Ubezpieczenie OC

Nasze biuro posiada specjalne ubezpieczenie dla biur rachunkowych, tzn. OC z tytułu wykonywania czynności z zakresu usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych i czynności doradztwa podatkowego. Dzięki polisie mogą Państwo uzyskać odszkodowanie od ubezpieczyciela, jeśli popełnimy błąd, w związku z którym poniosą Państwo straty finansowe. Zakres ubezpieczenia wynika z przepisów:

  • Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 6 listopada 2014 r. w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej przedsiębiorców wykonujących działalność z zakresu usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych,
  • Ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości,
  • Ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK.

Dodatkowe możliwości przekazywania dokumentów

Inne udogodnienie, jakie oferujemy naszym Klientom, to możliwość przekazania dokumentów przez Paczkomat – czynny przez całą dobę. Nadanie paczki jest bardzo proste i – co najważniejsze – nie wymaga wypełniania druków i oczekiwania w kolejkach w urzędzie pocztowym. Czas dostarczenia przesyłki jest krótki – adresat może odebrać dokumenty, zanim upłynie doba. Mają Państwo możliwość pozostawienia dokumentów również w specjalnej skrzynce pocztowej na listy, która znajduje się przy wejściu do biura i jest czynna 24h na dobę. Skorzystanie z takiego rozwiązania jest bezpieczne, ponieważ budynek przez całą dobę monitoruje i zabezpiecza profesjonalna firma ochroniarska.

Parking dla Klientów

Odwiedzając nasze biuro osobiście, mogą Państwo korzystać z bezpłatnego parkingu znajdującego się nieopodal. Przestrzeń jest na tyle duża, że zawsze znajdzie się wolne miejsce. Dzięki temu zdołają Państwo uniknąć trudności, jakie towarzyszą parkowaniu w dużym mieście i  oszczędzić czas związany z poszukiwaniem miejsca do pozostawienia auta.

Ciche i kameralne miejsce spotkań

Rozmowy z Klientami odbywają się w kameralnym, dyskretnym  pomieszczeniu przeznaczonym właśnie do takich celów. Gwarantujemy przyjazną atmosferę w trakcie spotkań. Staramy się indywidualnie rozpatrywać konkretne sprawy i nadawać im bieg zgodny z Państwa oczekiwaniami. Zależy nam na tym, by budować partnerskie relacje z Klientami i stwarzać optymalne warunki do zawierania nowych kontraktów biznesowych.

Profesjonalne biuro rachunkowe w swojej działalności dąży do tego, by w pełni zaspokoić potrzeby Klientów w zakresie księgowości, obsługi kadrowo-płacowej, a nawet BHP i ochrony przeciwpożarowej. O fachowości świadczy nie tylko zakres oferowanych usług, ale również szereg innych czynników, takich jak choćby proponowane formy Kontaktu z klientem, przekazywania dokumentów itd. In Plus – jesteśmy biurem, które stale się rozwija i modyfikuje swoją ofertę, dostosowując ją do Państwa potrzeb.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *