Cennik biura rachunkowego – od czego zależą ceny usług księgowych

18 sierpnia 20200
cennik-biura-rachunkowego-inplus-w-lublinie.jpg

Prowadzenie biznesu wiąże się z koniecznością dopełnienia licznych formalności. Dlatego wielu właścicieli firm rozważa współpracę z biurem rachunkowym, zastanawiając się jednocześnie jakie poniesie z tego tytułu koszty. 

Choć cena nie powinna być jedynym kryterium branym pod uwagę, to dla wielu przedsiębiorców jest kluczowym czynnikiem decydującym o wyborze danego biura. Różnice w cenniku mogą być znaczące. Z czego one wynikają? Ile dokładnie kosztuje współpraca z biurem rachunkowym?

Przygotowaliśmy krótki wpis, z uwzględnieniem najważniejszych aspektów, które wpływają na cennik usług księgowych.

Zakres współpracy

To kwestia, którą warto ustalić już na samym początku. Część przedsiębiorców deklaruje samodzielne wykonywanie niektórych spraw księgowych, zlecając na zewnątrz jedynie część kwestii związanych z obsługą księgowo-rachunkową. Inni z kolei oczekują kompleksowego wsparcia i wolą zająć się swoim biznesem niż pilnować terminów w ZUS czy Urzędzie Skarbowym. To zrozumiałe, że w obu wypadkach koszty współpracy będą inne. Dlatego mało które biuro rachunkowe ma sztywny cennik usług. Zwykle jest on ustalany indywidualnie, na podstawie różnych czynników, a zakres współpracy jest jednym z najważniejszych.

Ilość dokumentów

Podobnie wygląda sprawa w przypadku ilości dokumentów. Inaczej przedstawia się cennik usług księgowych, gdy firma wystawia np. 10-20 faktur, a inaczej gdy jest ich 100. Ilość pracy jaką trzeba wówczas wykonać jest różna, nic więc dziwnego, że i stawki są różne. Dla ułatwienia wiele biur zamieszcza na swoich stronach orientacyjne widełki cenowe, dla konkretny usług i ilości dokumentów. Szczegóły jednak warto doprecyzować podczas rozmowy, przed podpisaniem umowy o współpracy.

Lokalizacja

Biura rachunkowe znajdujące się w niewielkich miejscowościach mogą oferować tańsze usługi niż biura zlokalizowane w dużych aglomeracjach. Cennik usług księgowych w Lublinie będzie różnił się od tego w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu. Wynika to z faktu, że im mniejsze miasto tym mniejsze koszty czynszu za wynajem lokalu, dojazdów do klienta czy wynagrodzeń pracowników biura.

Z drugiej strony coraz więcej firm księgowych oferuje współpracę online. Wszelkie dokumenty można zeskanować i wysyłać mailem, a ewentualne kwestie organizacyjne załatwić podczas rozmowy na komunikatorze internetowym. Duża odległość między biurem, a klientem nie stanowi więc już bariery. W takim przypadku odchodzą koszty ewentualnego dostarczania dokumentów. Wciąż jednak liczyć się z trzeba z kosztami eksploatacyjnymi biura, które również w przypadku współpracy zdalnej mogą wpływać na jej cenę.

Prestiż firmy

Im większa i bardziej rozpoznawalna firma tym jej usługi będą droższe. Firmy, z dłuższym stażem na rynku, które wypracowały sobie określoną pozycję, będą z reguły oferować wyższe ceny. Nie bez znaczenia jest również doświadczenie zespołu.

Kompetencje pracowników biura rachunkowego, wiedza poświadczona licznymi certyfikatami czy liczne rekomendacje klientów wpływają  na renomę biura. Takie, które może poszczycić się współpracą z kluczowymi klientami, brakiem pomyłek i błędów może wycenić swoje usługi wyżej, niż np. początkujące biuro rachunkowe, które dopiero walczy o swoją pozycję na rynku. Co wcale nie oznacza, że małe biura, które oferują niższe ceny są gorsze. To prawdziwe wyzwanie by znaleźć takie biuro rachunkowe, które zaoferuje najlepszy stosunek ceny do jakości.

Usługi dodatkowe

Analizując cennik biura rachunkowego warto sprawdzić czy zawiera on koszty usług dodatkowych. Może nim być np. wypełnienie rocznego zeznania podatkowego. Nie każde biuro uwzględnia tę usługę w swoich kosztach i za wypełnienie zeznania dolicza dodatkowe opłaty. To samo dotyczy np. przygotowywania wniosków kredytowych czy leasingowych, sprawozdań do GUS,  konsultacji podatkowych, doradztwa czy opracowania specyficznych analiz i raportów.  Szeroka i kompleksowa oferta biura to dużo wygoda dla klienta, który może załatwić wiele spraw w jednym miejscu. Warto jednak sprawdzić co dokładnie wliczone jest w cenę, a za co biuro wystawi dodatkową fakturę.

Cennik usług księgowych In Plus 2020 – ile kosztuje obsługa księgowa w Lublinie

Dostępny na naszej stronie cennik przedstawia jedynie orientacyjne koszty współpracy. Biorąc pod uwagę z jak różnorodnymi podmiotami mamy przyjemność pracować, nie jesteśmy w stanie stworzyć sztywnego wykazu cen, obowiązującego dla wszystkich.

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, a wysokość kosztów świadczonych przez nas usług wyceniamy na podstawie różnych kryteriów. Pod uwagę bierzemy m.in. formę rozliczenia, charakter działalności oraz ilość dokumentów.

Również zakres współpracy ustalamy indywidualnie, i w zależności od oczekiwań naszych klientów oferujemy pełną obsługę zakresie księgowości i rachunkowości, wraz z obsługą kadr i płac, lub obsługę jedynie wybranych zleceń.

Nasza oferta to również liczne usługi dodatkowe. Prowadzimy szkolenia w zakresie BHP, pierwszej pomocy przedmedycznej czy szkolenia przeciwpożarowe. Prowadzimy szkolenia z arkusza kalkulacyjnego Excel, zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych.

Oferujemy również przygotowywanie wszelkiego rodzaju analiz (analizy rynku, ekonomiczne, konkurencji i wiele innych). Dzięki współpracy z kancelarią radców prawnych możemy również zapewnić pomoc w zakresie kompleksowej obsługi prawnej i podatkowej.

Nasze biuro rachunkowe ma swoją siedzibę w Lublinie. Jednak współpracujemy z firmami z całej Polski. Jeśli szukasz dobrego biura, z elastycznym podejściem do klientów – skontaktuj się z nami. Chętnie porozmawiamy i przygotujemy indywidualną, niezobowiązującą wycenę współpracy.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *